Priamo v areáli si budú môcť návštevníci detailne obzrieť nasledujúce letecké ale aj neletecké exponáty

Aero L-29 Delfín

(v kóde NATO: "Maya") je vojenské prúdové cvičné lietadlo, ktoré sa v priebehu 60. rokov stalo štandardným cvičným prúdovým lietadlom štátov Varšavskej zmluvy. Bolo prvým prúdovým lietadlom navrhnutým a vyrábaným v Česko-Slovensku

l_29_7

Suchoj Su-22

Slovakia_Su22-1024x682

(v kóde NATO: "Fitter") je sovietske stíhacie-bombardovacie lietadlo so samonosnou celokovovou konštrukciou s krídlom s meniteľnou geometriou od 30°do 63° vyvinuté počas studenej vojny zdokonaľovaním typu Suchoj Su-7. Lietadlo bolo vyvinuté počas 60. rokov konštrukčnou kanceláriou OKB Suchoj ako náhrada za stíhací bombardér Su-7.

Mil Mi-24

(v označení NATO: Hind – laň) je viacúčelový bojový a prepadový vrtuľník sovietskej výroby používaný na priamu podporu pozemných vojsk (tzv. gunship)

Mi-24

Mikojan-Gurevič MiG-21

MIG-21

(rus. Микоян и Гуревич МиГ-21; v kóde NATO: Fishbed) je sovietska nadzvuková viacúčelová stíhačka používaná od začiatku 60. rokov dodnes. Bola a ešte aj dnes je používaná letectvami viac než 30 krajín, kde úspešne slúži už takmer 50 rokov, keďže v mnohých parametroch (najmä v rýchlosti prevyšujúcej Mach 2) predstihla aj omnoho neskôr skonštruované lietadlá. Bolo vyrobených viac než 10 000 kusov týchto lietadiel, čo z neho robí najvyrábanejšie nadzvukové lietadlo na svete. Bolo nasadené vo viacerých ozbrojených konfliktoch. Mimo iného vo viacerých arabsko-izraelských vojnách, či vo vietnamskej vojne.

Historická poľná nemocnica a ukážka dobového obuvníckeho remesla

Čo o nás povedať ? Sme mladí ľudia, ktorých chytila za srdce história. Preto sme postavili dobový tábor RKKA / Červenej armády z rokov 1941 - 1945. Zaoberáme sa aj dobovou módou 1930 - 1980. Tento tábor má byť alternatívou múzea. V našej nemocnici diváci vidia ucelený kompex, čo sa dialo s raneným a jeho uniformou po prijatí z bojiska. Rôzne chirurgické nástroje, veci dennej potreby a iné zaujímavosti. Tiež sa nevyhneme ženám v Červenej armáde a ich problémom v nej.

Vozidla OSSR

land rover
armada-automobily-ministerstvo-obrany-minister-obrany-martin-glvac-nato-galeria